понеділок, 10 квітня 2017 р.

Всеукраїнська операція “Первоцвіт – 2017”

Щороку, у весняний період, триває масова торгівля ранньоквітучими видами ендемічних та реліктових рослин, в тому числі занесеними до Червоної книги України, які є рідкісними і перебувають під загрозою зникнення. Висока декоративність та ранній термін цвітіння таких видів рослин, як підсніжник звичайний, анемона звичайна, конвалія звичайна та інші, призводить до того, що збут цих рослин виходить далеко за межі ареалу їх зростання. Ці об’єкти рослинного світу у значних обсягах вивозяться у великі міста України, Словаччини та Угорщини. Масове збирання ранньоквітучих видів рослин призводить до знищення популяцій їх окремих видів. 
Перші букети первоцвітів уже з’явилися на стихійних ринках Волині, а справжній «квітковий бум» очікується до 8 Березня. В ці дні обсяги незаконної торгівлі набувають найбільших показників. Як наслідок – навколо міст в природі ви вже не знайдете жодних первоцвітів.
Задля збереження видів рослин, занесених до Червоної книги України, управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації щороку ініціює проведення операції «Первоцвіт», метою якої є запобігання протиправному збиранню та продажу. До цієї акції залучаються державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища, працівники поліції, лісової охорони, громадські організації, засоби масової інформації.
Дуже важливою складовою операції “Первоцвіт” є пропоганда відмови від купівлі первоцвітів. Крім того, торгівля первоцвітами (як продаж так і купівля) є порушеннями законів України «Про Червону книгу України», «Про рослинний світ», «Про охорону навколишнього середовища України» та інших.
Не знищуйте квіти! Квітка у вазі – полонянка, яка приречена на загибель. Хай лісові квіти тішать око, серце і душу всіх, хто прийде слідом за вами у ліс. Адже «первоцвіти» – безцінний дар природи, перша посмішка весни, прикраса лісів!


Сподіваємось, що ми задумаємось над тим, що краще: милуватися нам, нашим дітям, внукам цим дивовижним витвором природи, чи продовжувати його і надалі знищувати собі та природі у збиток?
Одночасно, управління екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації вкотре наголошує, що  згідно з діючим законодавством за порушення порядку придбання і збуту об’єктів рослинного світу, занесених до Червоної книги України, вимог щодо охорони таких видів рослин, знищення або незаконне вилучення їх з природного середовища, винні особи притягаються до адміністративної відповідальності.
Зокрема, згідно зі ст. 881 КУпАП «порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу, які перебували в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України, або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України, тягне за собою накладення штрафу від 1700 до 3655 грн. із конфіскацією незаконно добутого».
Стаття 90 КУпАП гласить, що порушення вимог щодо охорони видів тварин і рослин, занесених до Червоної книги України, погіршення середовища зростання рослин, занесених до Червоної книги України, знищення, незаконне вилучення їх з природного середовища тягне за собою накладення штрафу на громадян 340-510 гривень і на посадових осіб 510-850 гривень з конфіскацією незаконно добутого.
Бережіть природу! Не зривайте первоцвіти та не купуйте їх! 
Управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації.

Немає коментарів:

Дописати коментар