середа, 16 жовтня 2013 р.

Напившись води, не забувай про джерело, з якого вода витікає!

На сьогоднішній день забруднення природного середовища перетворилося в одну із глобальних проблем сучасності, особливо для техногенно-перевантажених регіонів України, до яких належить і м.Кривий Ріг  Дніпропетровської області. Для розповсюдження техногенних забруднювачів нема кордонів, і уже спостерігаються не тільки регіональні, але й національні та світові тенденції, небезпечні для біосфери. 
Проблема екологічного стану водних об'єктів є актуальною для всіх басейнів Дніпропетровської області, особливо для річки Саксагань.
Раніше Саксагань була річкою, з чистими, доглянутими, засадженими вербами берегами. Люди селилися біля води, тією чи іншою мірою пов'язуючи з нею своє життя. В наш час річка поступово замулюється, заростає рослинністю, розмиваються її береги. Все це відбувається завдяки втручанню людини. У багатьох місцях біля річки можна побачити, що береги її вкриті сміттям, яке роками тамлежить. 
Чарівна Саксагань, яка з давніх-давен приваблювала і манила до себе людей для відпочинку, нині може перетворитися у сміттєві звалища, якщо люди, не замислюючись, будуть продовжувати викидати бруд на її береги. За останні двадцять років запаси води в річці на одного жителя зменшилася у п'ять разів. У майбутньому можемо зіткнутися з проблемою нестачі води. 
Населення міста повинно взяти під захист красу і багатство природи, віддати належне Саксагані, адже захист навколишнього середовища – це закон для всіх, і дотримання його повинно бути обов’язковим. Страшно робиться від того, що ми дар Божий перетворили на суцільне екологічне лихо. 
Широкі кола громадськості глибоко стурбовані різким загостренням екологічного стану річки Саксагані. Практично в усі пори року спостерігається цвітіння води, неприємний запах, збільшення показників групи азоту, зниження вмісту розчинного кисню, високе бактеріальне забруднення. 



Погіршення якості води та обміління Саксагані призвело до знищення рибних запасів, зникнення деяких видів цінних риб та рослинного світу. 
Прикро й те, що не лише величезні підприємства забруднюють нашу річку, а й ми самі, коли на її берегах складаємо купи сміття, думаючи, що «на мій вік вистачить». 
Тільки від нас залежить доля річки. Чи буде вона з чистою прозорою водою, чи перетвориться на стічну канаву? Для того, щоб відродити річку Саксагань потрібно:

  • розчистити русла річок;
  • висаджувати дерева у природній зоні на приватизованих земельних ділянках та викопувати рови, які захищали б річки, ставки, водосховища від потрапляння отрутохімікатів.
Хто не хоче нічого робити, той шукає причини, щоб виправдовуватися, і хто хоче щось зробити, - той шукає шляхи та кошти для досягнення мети. І прикладів тому є немало. 
Отож, давайте будемо дбайливими господарями і не будемо знищувати красу й велич нашого краю.  Оберігаймо чисті води річок, щоб нащадки дякували нам за збережену красу. І пам’ятаймо народну мудрість: напившись води, не забувай про джерело, з якого вода витікає.

Немає коментарів:

Дописати коментар